• DUÁL

• Študuj s podporou zamestnávateľa

• Duálne vzdelávanie ako kombinácia teoretického vzdelávania na pôde školy a praktického odborného vzdelávania u zamestnávateľa sa v celej Európe považuje za najlepšie riešenie nezamestnanosti mladých ľudí a je kľúčovým faktorom úspešnej hospodárskej politiky vyspelých štátov a hlavným nástrojom na znižovanie nezamestnanosti mladých ľudí.

Duálne vzdelávanie založené na učebnej zmluve medzi zamestnávateľom a žiakom a zmluve o duálnom vzdelávaní medzi zamestnávateľom a strednou odbornou školou je spojením praktického vyučovania u zamestnávateľa s teoretickým vzdelávaním v odbornej škole. Je významným nástrojom pre znižovanie nezamestnanosti mladých ľudí.

Vyučovanie v škole sa strieda s praktickým vyučovaním v priestoroch zamestnávateľa. Absolventi školy plynulo prechádzajú zo vzdelávania na trh práce. Nadobúdajú kvalifikáciu a prax priamo vo firme, osvojujú si pracovné návyky priamo vo výrobnom procese zamestnávateľa.

Ing. Peter Macháč
            SOŠ dopravná, Trenčín

Manažér pre odborné a duálne vzdelávanie, mobil: 0948 513 810, mail: machac.peter@dopravna.sk

• Duál so Slovenskou poštou, a. s.

• Štúdiom v odbore 3795 K klientsky manažér pošty získaš vedomosti o zabezpečení poštovej prevádzky, peňažnej a pokladničnej službe, o činnostiach poštovej banky
            a ďalších moderných službách poskytovaných pre partnerov Slovenskej pošty.
            Oboznámiš sa s pracovnými postupmi prijímania zásielok, prepravnej a dodávacej služby,
            obstarávateľskej činnosti pošty a vedenia všetkých pokladničných dokladov.

Viac info. o štúdiu a benefitoch v informačnom letáku:
            Žiadosť o štúdium v systéme duálneho vzdelávania:

Mgr. Angela Lazorová, mobil: 0903 412 735, mail: lazorova.angela@slposta.sk

• Duál so Železnicami Slovenskej republiky

• Štúdiom v odbore 3758 K operátor prevádzky a ekonomiky dopravy získaš vedomosti a zručnosti v činnosiach v železničnej doprave spojenými najmä so zabezpečovaním jazdy vlakov a posunujúcich dielov s dodržaním zásad bezpečnosti a plynulosti železničnej dopravy. Naučíš sa obsluhovať oznamovacie a zabezpečovacie zariadenia, informačné systémy, výhybky, brzdy, používať návestné prostriedky a zariadenia.

Odborný výcvik v duálnom vzdelávaní prebieha v 1. a v 2. ročníku v dopravnej sále priamo v škole, v 3. a v 4. ročníku na priamo v pridelenej železničnej stanici.

Žiadosť o štúdium v systéme duálneho vzdelávania:
            ziadost_dual_studijny_odbor_operator_prevadzky_a_ekonomiky_dopravy.doc

Viac info. TU

Helena Pavličková, mobil: 0904 746 553, mail: dual@zsr.sk

• Napísali o nás...

• Benefity v systéme duálneho vzdelávania

• získavaš prax už počas štúdia
          • plynulo sa pripravuješ na povolanie
          • poberáš štipendium
          • využívaš príspevok na ubytovanie a stravu
          • môžeš brigádovať v odbore