• Zelená škola

• Ako bojujeme za dobro našej planéty

• Určite to všetci poznáte. Ak chceš zmeniť svet, začni od seba. Vieme však, že iba slová nikdy svetom nepohli, a preto sme sa aj my rozhodli konať.

Dopravná akadémia sa v školskom roku 2019/2020  prvýkrázapojila do programu ZELENÁ ŠKOLAAko už zvu vyplýva, nebude to iba Grétka Thunbergová, ktorá bude bojovať za dobro našej planéty.

Budeme to aj my. Žiaci zamestnanci Dopravnej akadémie Trenčín.
            Zelená škola je program, ktorého cieľom je riešenie reálnych environmentálnych problémov, ktoré sa týkajú prostredia školy, v ktorom trávime väčšinu svojho času. V priebehu dvoch školských rokov budeme realizovať dlhodobé a praktické aktivity, ktoré majú pozitívny vplyv na naše životné prostredie.
            Užšie kolégium Zelenej školy na našej škole zvolilo nosnú tému, ktorou sa budeme zaoberať.

ODPAD.
            V priebehu školského roku vám predstavíme niekoľko aktivít, do ktorých sa všetci spoločne zapojíme a urobíme tým niečo nielen pre seba, ale hlavne pre naše prostredie, v ktorom žijeme.
            A nezabudnite:

„Príroda môže existovať bez nás, no my bez nej zahynieme.“