• Projekt Prepojenie vzdelávania s praxou

FOTOALBUM
            Náplň krúžkovej činnosti zabezpečovaná s projektovou technikou:

• Krúžok logistika

Cieľom krúžku je simulovanie práce mobilných zamestnancov v doprave s dodržiavaním sociálnej legislatívy, práca s tachografom v cestnej doprave, dodržiavanie dopravných predpisov, trénovanie ovládania nákladného vozidla pri logistických operáciách, kontrola dodržiavania maximálnych parametrov vozidiel (nosnosť, šírka a pod.)

Žiaci sa na krúžku Logistiky učia obsluhovať digitálny tachograf. pracujú so simulátorom digitálneho tachografu, učia sa ovládať piktogramy a čítať výtlačky z digitálneho tachografu.

hľadať logistické riešenia pri preprave vodnou dopravou zamerané na výber vhodného dopravného prostriedku a vodnej cesty.

poznať základné maximálne rozmery a hmotnosti cestných vozidiel, dodržiavať maximálne parametre vozidiel pri preprave cestnými vozidlami

Krúžok Rušňovodič

Cieľom krúžku je uľahčenie uplatnenia sa na trhu práce priblížením a vysvetlením práce rušňovodiča na simulátoroch riadenia rušňa.

Žiaci budú simulovať prácu rušňovodiča s dodržiavaním takmer všetkých podmienok práce, najmä ovládanie jednotlivých prvkov na reálnom ovládacom pulte rušňa. Budú dodržiavať bezpečnostné a dopravné predpisy vzhľadom na jazdu v konkrétnych traťových úsekoch s prihliadnutím na plnenie cestovných poriadkov.

Po zvládnutí základnej obsluhy bude možné aj riešenie mimoriadnych udalostí, drobné opravy na koľajových vozidlách, v ideálnom prípade, v spolupráci s krúžkom DISPEČER, by RUŠŇOVODIČI mohli jazdiť po ich navrhovanej virtuálnej sieti. Počas krúžku RUŠŇOVODIČ sa žiaci na jednotlivých rušňoch budú môcť vidieť na jednej simulovanej trati, kde ich prácu a výkon bude kontrolovať rušňový dispečer.

Krúžok Bankári 1

Cieľom krúžku Bankári 1 je u žiakov na strednej škole rozšíriť povedomie o vzťahoch a možnostiach vo svete financií, poznať dôsledky (ne)správneho zaobchádzania so svojimi peniazmi, naučiť sa výhody a riziká dlhodobého a krátkodobého investovania, zmysel poistenia, dôvody šetrenia peňazí na mimoriadne udalosti a na dôchodok a v neposlednom rade rozšírenie ich portfólia zručností pri hľadaní si práce po skončení strednej školy.

Na krúžku sa budú okrem iného pripravovať na test, po ktorého úspešnom zvládnutí získajú certifikát NBS, ktorý ich oprávňuje na prácu finančného agenta. Taktiež si budú hľadať riešenia svojich terajších alebo budúcich možných problémov napríklad s financovaním bývania.

Krúžok Bankári 2

Cieľom krúžku Bankári 2 je u žiakov na strednej škole rozšíriť povedomie o vzťahoch a možnostiach vo svete financií, poznať dôsledky (ne)správneho zaobchádzania so svojimi peniazmi, naučiť sa výhody a riziká dlhodobého a krátkodobého investovania, zmysel poistenia, dôvody šetrenia peňazí na mimoriadne udalosti a na dôchodok a v neposlednom rade rozšírenie ich portfólia zručností pri hľadaní si práce po skončení strednej školy.

Krúžok Dispečer

Cieľom krúžku je rozšíriť zručnosti žiakov pri ovládaní zabezpečovacích zariadení v železničnej doprave, ktoré sa používajú na území Slovenskej a Českej republiky.

Žiaci si pomocou počítačovej simulácie na základe podkladov a reálnych údajov budú navrhovať virtuálnu železničnú sieť, pričom komplexne aplikujú všetky teoreticky nadobudnuté vedomosti z odborných predmetov. Následne budú žiaci už na vytvorených sieťach riadiť a organizovať vlakovú dopravu, kde budú opäť musieť používať všetky nadobudnuté vedomosti získané počas štúdia. Vyskúšajú si prácu v tíme, kde bude potrebná vzájomná komunikácia a efektivita riadenia v oblasti železničnej dopravy.

Žiaci si okrem obsluhy zariadenia skúsia aj prácu počas mimoriadností a výluk, kde ich formou hry pripravíme na riešenie skutočných prevádzkových problémov, zaisťovanie bezpečnosti a plynulosti v železničnej prevádzke.

Krúžok AC/DC

Cieľom krúžku je získanie manuálnych zručností a odborných vedomostí pri práci s elektrotechnickým zariadením.

Žiaci sa naučia používať súpravy náradia pre elektrotechnické merania, prepojovací materiál, reálne modely elektrických strojov, prístrojov a zariadení ako poistky, ističe, relé, točivé stroje, alebo svetelné zdroje.

Žiaci budú môcť využiť náradie a zariadenia pri riešení drobných opráv zabezpečovacieho zariadenia využívaného v železničnej doprave, ktoré má škola k dispozícii. Uvidia princíp fungovania hradlových záverov, reléového zariadenia, následne závislosti medzi nimi a možnosť ich opravy.

Na krúžku AC/DC  bude príležitosť montáže a demontáže jednotlivých komponentov zariadení, napríklad riadiaceho prístroja elektromechanického staničného zabezpečovacieho zariadenia, stavadlových prístrojov, alebo iných oznamovacích a zabezpečovacích zariadení.