• Exkurzie, akcie

• Výmenný pobyt v Českej republike, Děčín

• 17.06.2022 14:52
            • Naši žiaci sa v období medzi 6.6.2022 - 10.6.2022 zúčastnili výmenného pobytu v meste Děčín v spolupráci s VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní. Na výmennom pobyte zažili žiaci veľa nových zážitkov a nadobudli nové znalosti a skúsenosti. Pobyt zahŕňal nielen aktivity zamerané na železničnú dopravu, ale aj aktivity spojené s kultúrou a históriou mesta Děčín.

• Hneď v prvý deň pobytu si pre nás žiaci a pedagógovia SPŠ strojní, stavební a dopravní pripravili prechádzku na mestskú vyhliadku, odkiaľ sme mali úžasný výhľad na panorámu mesta. Neskôr sa žiaci zúčastnili exkurzie v Opravovni vozňov RYKO, navštívili expozíciu železničného múzea, zblízka si mohli pozrieť vlakové súpravy a rušne v rušňovom depe mesta Děčín. Navštívili taktiež krásny zámok, ktorý je hlavnou historickou pamiatkou tohto mesta. Okrem zámku mali možnosť spoznať aj prírodné krásy okolia mesta. Prechádzku po prírode národného parku České Švajčiarsko sme spoločne zakončili plavbou po rieke Kamenice - Edmundova (Tichá) soutěska. Posledný deň pobytu bol venovaný športovým a spoločenským aktivitám so žiakmi VOS a SPŠ strojní, stavební a dopravní.

Výmenný pobyt bol cenným zážitkom ako pre žiakov, tak aj pre pedagógov našej školy a už teraz sa tešíme na budúcu spoluprácu!

Odkaz na VIDEO: