• Ukáž, že simuluješ ako odborník!

• 29.06.2022 14:38
          • V mesiaci jún sa opäť konala odborná súťaž v simulovaní železničnej prevádzky. Žiaci krúžku DISPEČER, ale aj ďalší žiaci našej školy sa mohli zapojiť a získať hodnotné ceny od partnerských zamestnávateľov. Po úvodnom losovaní železničných staníc si žiaci zasadli za počítač a simuláciu DOP3Sim. Ich úlohou bolo za 60 minúť na reléovom staničnom zabezpečovacom zariadení a reléovom poloautomatickom bloku zostaviť vlaky a vypraviť ich v čo najväčšom počte do susedných staníc.

Bodovanie súťaže bolo zabezpečené automaticky systémom, kde napríklad za každé predpisové zabezpečenie jazdnej cesty získali bod, ale za zmeškanie vlaku, nedodržanie stanoveného pobytu, alebo nezistenia konca vlaku bod stratili.

Umiestnenie najlepších žiakov:

1. miesto: Timotej Hrin 1.C, za najvyšší počet bodov a najrealistickejšie radenie súprav vlakov
            2. miesto: Matej Hraboš 1.C

Matúš Červený 3.C, za najefektívnejšiu prácu a využitie priepustnosti infraštruktúry

1. miesto: Matúš Kiss 1.C za výnimočný rukopis riadenia prevádzky
            2. miesto: Tamara Kuricová 1.C za odvahu a prezentované odborné vedomosti