• Ukáž, že simuluješ ako odborník!

• 10.06.2023 11:48
          • Súťaž v simulovaní riadenia železničnej prevádzky.

Chceš si porovnať sily so spolužiakmi?
            Ukáž, že simuluješ ako odborník!

Dňa 7. júna 2023 sa na našej škole konala odborná súťaž v riadení železničnej prevádzky. Úvodné losovanie určilo pridelenie virtuálnych železničných staníc žiakom.
            Ich úlohou bolo v čase 60 minút zostaviť súpravy vlakov, efektívne organizovať vlakovú dopravu a nespraviť žiadnu chybu. Systém automaticky odčítaval body napríklad za brzdenie vlaku vyššej kategórie pri vchodovom návestidle, alebo inom neefektívnom riadení železničnej prevádzky. V súťažnom čase zvládli žiaci v 8. železničných staniciach postaviť viac ako
            300 vlakových a posunových ciest, pracovať bez vzniku mimoriadnej a nehodovej udalosti a poruchy spôsobenej nesprávnou obsluhou, za čo im patrí veľká pochvala.

• Technické parametre súťaže:

• Simulácia DOP3Sim,
            • staničné zab. zar.: reléové, cestový systém,
            • traťové zab. zar.: automatické hradlo,
            • komunikácia: Elektronický dopravný denník.

Vyhodnotenie

1. miesto: Nikolas Lacika (I.C), 43 bodov
            2. miesto: Matej Hraboš (II.C), 40 bodov
            3. miesto: Karin Laurincová (II.C), 34 bodov

S výbornou technikou obsluhy zariadenia na 4. mieste skončila Tamara Kuricová (II.C) a v tesnom závese a emotívnom nasadení Timotej Hrin (II.C), Patrik Paštrnák (I.C) a Michal Pavol Hlavanda (I.C)

Víťazom boli ceny rozdané a porazení sa už teraz pripravujú na odvetu!