• CENA GUSTÁVA REUSSA 2023

• 27.10.2023 08:31
          • V spolupráci s partnerskou neziskovou organizáciou Litterra vyhlásilo Mestské kultúrne stredisko v Revúcej 10. februára 2023 nový ročník súťaže Cena Gustáva Reussa. Súťaž nesie meno autora prvého literárneho diela žánru sci-fi na našom území z roku 1856. Veková kategória súťaže predstavovala rozmedzie od 15 do 25 rokov. Zapojiť sa mohli autori s malými prozaickými útvarmi v žánroch sci-fi alebo fantasy.

Z našej školy sa zapojil žiak III.C triedy – Timotej Hrin, a to s krátkou fantasy poviedkou (Rozprávka pre vnučku). Timotej sa v tejto kategórii umiestnil na krásnom treťom mieste (jeho poviedka bude uverejnená v zborníku, ktorý bude dostupný na webovej stránke cenagustavareussa.sk). Víťazovi srdečne gratulujeme a prajeme ešte veľa literárnych úspechov!

Výsledky súťaže: https://cenagustavareussa.sk/vysledky/