• Súťaž „Maják pre dopravu“

• 28.11.2023 12:50
          • Tento rok sa naša škola opäť zapojila do súťaže „Maják pre dopravu“, ktorej vyhlasovateľom bolo Ministerstvo dopravy Slovenskej republiky.  V rámci tohtoročnej témy Cestuj udržateľne za krásami Slovenska sme dňa 15. 11. 2023 išli obhájiť súťažný projekt s názvom „Auto nechaj bokom a poď s nami vlakom“.

Žiaci Daniel Závodský z III.B a Dominik Markovič, Monika Klimová, Dominika Rusnáková z III.C svojim súťažným projektom vzorne reprezentovali školu pred 13-timi školami z celého Slovenska a zástupcami Ministerstva dopravy SR.

Predmetom súťaže bolo vytvorenie propagačného materiálu a multimediálnej prezentácie s charakterom reklamného spotu so slovným komentárom.

Cieľom zapojenia sa do súťaže bolo viesť žiakov k samostatnému tvorivému mysleniu. Vytvoriť im priestor na tvorbu vlastného súťažného projektu, pri ktorom môžu v praxi tvorivo aplikovať nadobudnuté teoretické vedomosti a odborné zručnosti.