• Zo života na internáte

• Základné údaje

• Školský internát je súčasťou Strednej odbornej školy dopravnej v Trenčíne. Nachádza sa v časti Zlatovce v blízkosti železničnej stanice Zlatovce.

K nahliadnutiu: Školský poriadok školského internátu

Školský internát je výchovno-vzdelávacie zariadenie, ktoré poskytuje ubytovanie, stravovanie a výchovno-vzdelávaciu činnosť pre žiakov stredných škôl. Ubytovanie poskytujeme predovšetkým žiakom SOŠ dopravnej Trenčín a SOŠLT  Trenčín. V prípade voľných kapacít poskytujeme ubytovanie aj ostatným žiakom stredných škôl sídliacich v Trenčíne.

Celková kapacita ŠI je 195 lôžok. Školský internát je rozdelený do 5-tich blokov, izby na blokoch sú prevažne 3-lôžkové s vlastným sociálnym zariadením. Na každom bloku (poschodí) je kuchynka, spoločenská miestnosť a wifi.

Školský internát  je v prevádzke od nedele 17:00 h (príchod žiakov na internát) do piatka 15:00 h (odchod žiakov k rodičom). Žiaci majú počas celého pobytu zabezpečený pedagogický dozor.

Máme vlastnú jedáleň, v ktorej sa žiaci poberajú celodennú stravu (jej odber je podmienkou ubytovania).

Výchova mimo vyučovania prebieha vo výchovných skupinách, pod odborným vedením skupinových vychovávateľov. Výchovný program ŠI nadväzuje na výchovno-vzdelávaciu činnosť školy.

Voľný čas žiaci využívajú pre uspokojenie individuálnych potrieb a záujmov. Pripravujeme kultúrne aktivity, športové aktivity   realizované v telocvični a posilňovni. V  areáli  školy sa nachádza futbalové ihrisko s umelým trávnikom.

Záujmová činnosť je realizovaná aj v záujmových krúžkoch zameraných na neformálne vzdelávanie. S ponukou krúžkov sú žiaci oboznámení v mesiaci september. Následne si môžu vybrať, v ktorých krúžkoch chcú pracovať.

• Valentínska párty 2024

• 15.02.2024 14:50
          • Valentínska párty bola plná zábavy, kde sme mali úžasné súťaže a nezabudnuteľné chvíle!

• O pekný úvod sa pričinil Samo Staudt, ktorý na gitare zahral a zaspieval pesničku "Jsem nejkrásnejší".

Prvá súťaž nášho večera mala názov „Slová“ kde súťažiaci mali dve minúty na to, aby napísali slová, ktoré im napadli v súvislosti so životným štýlom mladých. Počas tejto súťaže sme videli rôznorodosť myšlienok a pohľadov, ktoré nám pripomenuli, aké rôznorodé a zaujímavé sú naše životy.

Následne sme sa pustili do obľúbenej karaoke súťaže, kde sme ocenili skvelé spevácke talenty účastníkov. Bolo úžasné vidieť, ako sa súťažiaci snažili podať najlepšie spevácke výkony ich života :)

A na záver bola súťaž, kde jeden člen z páru si zaviazal oči a jeho spoločník ho musel hlasom navigovať k sebe, aby získal sladkú odmenu. Bolo vtipné sledovať, ako sa páry spoliehali na vzájomnú navigáciu a komunikáciu, aby sa dostali k svojej odmene.

Po súťaži sa rozbehla Valentínska párty.

Takže ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili a za skvelú atmosféru, ktorú sme spolu vytvorili na tejto Valentínskej párty!