• Zelená škola

• Enviromentálny audit

• Slúži ako východisko k stavu školy vo vybranej prioritnej téme a podklad pre vytvorenie Environmentálneho akčného plánu. Zo siedmich tém sme si vybrali tému ODPAD.

Environmentálnym auditom školy sme zistili množstvo a druhy odpadov, ktoré vznikajú v našej škole. Na základe tohto zistenia vieme posúdiť, kde je priestor na rozšírenie triedenia odpadu. Tiež budeme klásť dôraz na zodpovedné triedenie odpadu a minimalizáciu odpadu.

Získané poznatky využijeme nielen na vyučovaní v jednotlivých predmetoch, ale hlavne na zmenu súčasného stavu tvorby odpadu a možností realizácie našich cieľov v tejto oblasti.

SWOT analýza na tému: Odpad

Silné stránky Slabé stránky
            • škola má kontajnery na separovaný odpad: papier, plasty, sklo a komunálny odpad
            • téma odpad a jeho vplyv na životné prostredie sa v škole učí na predmetoch slovenský jazyk, anglický jazyk, dejepis, hospodárska a dopravná geografia, občianska náuka