• Zelená škola

Pridaj sa k nám, záleží nám na našej Zemi

17.05.2022 14:29

Tak ako predchádzajúce roky, aj tento rok sme privítali dlho očakávanú  jar upratovaním okolia školy a školského internátu. S radosťou sme sa pripojili k celosvetovej iniciatíve „Upracme Slovensko“, ktorá sa organizuje v rámci Svetového čistiaceho dňa posledný aprílový týždeň. Úpravou okolia sme si zároveň pripomenuli a oslávili 22. apríl - Deň Zeme.

Odovzdávanie zástavy

27.10.2021 10:22
            Dňa 15. 10. 2021 na certifikačnej slávnosti prevzala naša škola certifikát a zástavu „Zelená škola“. Aj keď certifikačná slávnosť prebehla on-line pre epidemickú situáciu, tešili sme sa aj s ostatnými ocenenými školami nášmu úspechu.

ZAŽI ČISTÉ RIEKY SLOVENSKO 2021

04.06.2021 21:53

Praktické aktivity

Do celosvetovej iniciatívy River Cleanup k svetovému dňu životného prostredia a svetovému dňu oceánov sa zapojila aj naša škola.  Pri tejto príležitosti sme sa rozhodli poupratovať po sebe v prírode  a v okolí  našej rieky.

4. júna 2021 sa  žiaci  1.C a 2.B triedy zapojili do medzinárodného  projektu Zaži čisté rieky. Zbierali odpadky pri brehu rieky Váh pretekajúcej našim krásnym mestom Trenčín pre ochranu nášho zdravia a životného prostredia.

Plánované exkurzie sme pre pandemickú situáciu nahradili krátkymi videami

04.06.2021 14:59

Teoretické aktivity

Spoločnosť OLO a. s. Bratislava, má významné postavenie v oblasti nakladania s komunálnymi odpadmi.

Rovesnícke vzdelávanie

04.06.2021 14:54
            Teoretické aktivity

Žiaci z kolégia pripravili svojim spolužiakom na školskom internáte krátku prezentáciu o triedení odpadu. Zaoberali sa otázkami  prečo triediť a recyklovať odpad. Zároveň informovali o  štandardoch,  ktoré budeme dodržiavať v našej vybranej téme ODPAD.

Staviame nové kompostovisko

04.06.2021 14:42

Praktické aktivity

Biologicky rozložiteľný komunálny odpad  dlhodobo kompostujeme v kompostovisku.
            Je založené na našom pozemku v areáli školy.

Práve v tomto čase realizujeme jeho vylepšenie a rozšírenie.

Slohové práce na tému separácia odpadu

24.05.2021 13:27

Teoretické aktivity

V rámci programu Zelená škola tvoríme nielen činnosti, ktoré nám pomáhajú v bežnom živote, ale učíme sa rozvíjať aj svoje intelektuálne činnosti. Práve na rozvoj tvorivého písania, kritického myslenia a schopnosti analyzovať súčasnú situáciu bola zameraná aktivita, ktorej sa zúčastnili žiaci na vyučovacích hodinách slovenčiny.

Aj na hodinách anglického jazyka sme sa zapojili do programu “Zelená škola”

19.05.2021 10:12

a prispeli sme viacerými myšlienkami v každej triede.

Teoretické aktivity

Žiaci I.A a I.B mali speaking na tému “Nature”. V tejto téme sme zahrnuli aj problematiku znečisťovania prírody. Žiaci boli sklamaní z toho, že lesy sa vyrubujú kvôli kope byrokracie a navrhli, aby sa Slovensko pokúsilo o čo najväčšiu informatizáciu a teda obmedzilo využitie papiera na zbytočné účely. Aj z tohto dôvodu teraz počas dištančnej výučby sa snažíme najmä gramatiku  a slovnú zásobu zálohovať v našich počítačoch a nie tlačiť každú drobnosť na samostatný papier. Podotkli, že dištančná výučba je podľa nich naklonená ochrane prírody, pretože minieme menej papiera ako za bežnej prezenčnej výučby, kedy napríklad aj testy máme v tlačenej podobe, rovnako rôzne cvičenia na viac a podobne.

Deň Zeme 2021

01.06.2021 07:25
            Praktické aktivity

Výchova a vzdelávanie mladých ľudí k problémom životného prostredia na našej škole je jedným z enviromentálnych cieľov, ktoré sa snažíme dosiahnuť.

Aktuálne témy v oblasti ochrany životného prostredia na regionálnej i globálnej úrovni sprostredkovávame žiakom osobne a v čase dištančného vzdelávania prostredníctvom stránky školy, edupage a sociálnych sieti.

Slovensko bez odpadov

20.04.2021 15:51
            Teoretické aktivity

Dňa 16. 04. 2021 sa v rámci Zelenej školy trieda II.C zúčastnila online prednášky v prostredí MS TEAMS s predstaviteľom firmy OLO a.s.  s názvom ,,Slovensko bez odpadov“. Žiaci sa dozvedeli kedy a prečo sa svet začal zaujímať o recyklovanie, znižovanie množstva odpadov a obnoviteľné zdroje.