• Zelená škola

• O programe Zelená škola

• Program Zelená škola je na Slovensku od roku 2004. V šk. roku 2019/2020 je v ňom zapojených 309 škôl.
            Koordináciu programu na Slovensku zabezpečuje Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica.
            Národným garantom programu Zelená škola je sieť organizácií Špirála. Medzinárodným garantom je nadácia Foundation for Environmental Education. Generálnym partnerom programu je ZSE a partnerom je Nadácia Slovenskej sporiteľne.

Škola zmeny
            Zelená škola je najväčší výchovno-vzdelávací eko-program určený pre materské, základné, špeciálne a stredné školy, ktoré chcú zmeniť seba a svoje okolie. Cieľom programu je podpora škôl, kde priamo žiaci v spolupráci s učiteľmi a rodičmi riešia reálne environmentálne potreby svojej školy a okolia, čím pomáhajú k pozitívnej zmene. Pomáha žiakom a učiteľom nielen sa o prírode a životnom prostredí učiť, ale aj prakticky konať.

Zelená škola pomáha rozvíjať tieto zručnosti:

•  schopnosť riešiť reálne potreby svojej školy a okolia,
            •  spolupracovať v téme, ale vedieť konať aj samostatne,
            •  kriticky myslieť a vyjadriť svoje názory,
            •  byť tvoriví, aktívni a zvedaví,
            •  prijať zodpovednosť za svoje činy a rozhodnutia.