• Zelená škola

ŠKODLIVOSŤ PLASTOV

20.04.2021 16:16

Teoretické aktivity

Prednášku „Mýty a fakty o plastoch“ s majiteľom bezobalového obchodu Bezobalis, ktorá sa nekonala z dôvodu pandemickej situácie, sme nahradili prezentáciou „Škodlivosť plastov“. Cieľom bolo upriamiť pozornosť žiakov  na negatívny dopad plastov na životné prostredie, ukázať žiakom možnosti ako minimalizovať tvorbu plastového odpadu a ako mu predchádzať.

Prezentácia: Skodlivost_plastov.pptx

Téma: Globálny obchod

09.04.2021 11:18

Žiaci tretích tried v predmete Občianska náuka v téme GLOBÁLNY OBCHOD sa zamýšľali okrem iných úloh aj konkrétne ako minimalizovať a využívať odpad z banánov.

Triedenie papiera a plastov v triedach

07.04.2021 13:22
            Určite aj vy poznáte človeka, ktorý si hovorí: „Však sa nič nestane, ak do komunálneho odpadu vyhodím plastové fľaše.

Nebudem chodiť na druhú stranu ulice, aby som separoval. Mesto má zabezpečiť viac smetných košov na recykláciu. Prečo by som mal separovať ja? Keď ostatní na to "kašľú“?“

Prednáška Triedenie odpadu

20.04.2021 16:08

Teoretické aktivity

Polročné prázdniny dňa 3. februára 2020 sme využili na vzdelávanie sa dospelých v oblasti separácie odpadu. Pedagogickí aj nepedagogickí zamestnanci sa zúčastnili prednášky „Ako správne triediť odpad“.

prezentoval riaditeľ spoločnosti Marius Pedersen, a. s. so sídlom v Trenčíne Ing. Miroslav Zavřel.

Stláčanie odpadu pred vyhodením = čistejší vzduch

07.04.2021 13:21
            Našim cieľom je znížiť tvorbu komunálneho odpadu o 10 percent.

Tento cieľ chceme dosiahnuť rozšírením separovania o kovy a viacvrstvové kombinované materiály na báze lepenky, určené pre tetrapaky.

Sem patria obaly od mlieka, mliečnych výrobkov, džúsov, ovocných štiav a pod.

Svetový čistiaci deň 2020

07.04.2021 12:53
            Milí naši.

V rámci programu Zelená škola sme opäť urobili niečo pre svoju planétu. My žiaci Strednej odbornej školy dopravnej v Trenčíne sme sa zapojili do upratovania národného čistenia krajiny pod názvom Upracme Slovensko - Svetový čistiaci deň 2020.

Deň Zeme

07.04.2021 12:47
            Aj keď sedíš doma, zapoj sa do našej fb výzvy a urob niečo pre našu Zem.
            Ako? Zapojte sa do aktivít, ktoré prospievajú našej planéte. Fotku alebo krátke video nám pošli na fb stránku Dopravnej akadémie.

Marec mesiac knihy

07.04.2021 12:43
            Ako inak sa dá pripomenúť si „mesiac knihy“, ak nie čítaním? Hovorí sa, že šťastie sa nedá kúpiť. Tí, čo radi čítajú, však na to majú iný názor. Kupujú si predsa knihy. Čo však v prípade, že knihu podarujeme? Nebude tá radosť ešte väčšia?